Оправдаха Юве и още десет клуба
Делото срещу 11-те италиански клуба и общо 59 от техните ръководители за изкуствено завишаване на трансферните суми по 62 сделки за футболисти завърши с оправдателни присъди.
По-рано прокурорът на Италианската футболна федерация поиска директорите на Ювентус, Наполи, Сампдория, Дженоа, Емполи, Парма, Пиза, Про Верчели, Пескара, Киево и Новара да бъдат отстранени от футбола за определен период от време.
Съдът отхвърли искането с мотива, че Федерацията няма подходящите параметри, нито способността да определя истинската трансферна стойност на даден футболист.
- Лучано Спалети: Отборът показа характер, но трябва да бъдем по-решителни
- Попариха Арсенал
- Спалети разкритикува Коло Муани: Щом не е играл две години, значи има причина
- Бремер, Консейсао и Калулу признаха: Ювентус трябваше да реши мача много по-рано
- Ювентус започна сезона с победа над Фрозиноне
- Лучано Спалети: Седем-осем отбора могат да се борят за топ 4
- Лучано Спалети: Време за доработки вече няма, трябва да сме готови
- Торино - Милан: Без победител
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]