Вентура: Трябва да се дава шанс на младите играчи
Бившият селекционер на Италия Джампиеро Вентура смята, че младите италиански играчи трябва да бъдат използвани по-често в мачовете.
"Трябва да дадем повече шансове на младите играчи. Трябва да имат време да пораснат. Сред нападателите на националния отбор много никога не са играли в Шампионска лига. Международните турнири дават много. В Серия А има много чуждестранни футболисти, които не са толкова добри. Младите италианци трябва да излизат по-често на терена. Вярвам, че техниката трябва да надделее над тактиката. Преди това във футболните училища децата прекарваха часове с топката в краката си, но сега е обратното. Ако нямаш техника, как да играеш?" заяви Вентура за Corriere della Sera.
74-годишният специалист бе треньор на италианския национален отбор, но бе уволнен, след като не успя да изведе отбора на Световното първенство през 2018 г.
- Паоло Малдини е фаворит за технически директор на Италия, чакат отговора му
- Милан оценява Рафаел Леао на 60-70 милиона евро
- Американска компания придоби 80% от Фрозиноне след завръщането на клуба в Серия А
- Ювентус продаде младия Джовани Дафара на Парма
- Алесандро Диаманти пое Чезена
- Фиорентина привлече бразилския талант Виери Сантос от Гремио
- Лацио обяви операция на Густав Исаксен
- Интер удължи договора на Хенрих Мхитарян до 2027 година
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]