Джампаоло се завърна в Сампдория
Сампдория на официалния сайт обяви назначаването на Марко Джампаоло за старши -треньор на отбора.
54-годишният специалист замени на този пост Роберто Д'Аверса, който бе уволнен преди дни. Договорът на Джампаоло е до края на този сезон с опция за удължаване до 2024 г.
Джампаоло вече тренираше Сампдория от 2016 до 2019 година. При него генуезкият отбор завърши два пъти на десето място и веднъж на девето.
През лятото на 2019 г. Джампаоло прекрати договора със Сампдория и оглави Милан, но бе уволнен през есента заради незадоволителни резултати. След това Джампаоло беше треньор на Торино през сезон 2020/2021, но също беше уволнен в средата на сезона.
Сампдория е 16-и в Серия А с 20 точки от 22 мача.
- Милан победи Интер в дербито и върна интригата за титлата в Серия А
- Де Роси разби надеждите на любимия си отбор
- Фиорентина изпусна Парма, точката я извади от зоната на изпадащите
- Верона шокира Болоня с обрат, дебютен гол на Боуи донесе ценни три точки
- Лече удари Кремонезе в ключов мач за оцеляване в Серия А
- Милан – Интер: дербито на „Сан Сиро“ може да реши титлата в Серия А
- Ювентус се развихри след почивката: 4:0 срещу Пиза и шоу на Йълдъз (видео)
- Скамака спаси Аталанта с два гола за пет минути срещу Удинезе (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]