Болоня удари шамар по амбициите на Моуриньо и Рома

F.

Рома прекъсна серията си от две поредни победи в Серия А. Хората на Жози Моуриньо не направиха най-добрия си мач и логично загубиха с 0:1 при гостуване на "Ренато Дал‘Ара“ срещу Болоня.

Единственото попадение бе дело на шведския национал Матиас Сванберг, който бе точен в 35-ата минута. Преди това В 20-ата минута Ейбрахам можеше да открие за "вълците", но с глава прати топката встрани от вратата.

Макар да изоставаше в резултата, отборът на Рома не успя да натисне своя съперник, като достигна до голово положение едва в 71-та минута, когато Хенрих Михитарян овладя подаване на свой съотборник, след което отправи хубав удар по земя, който бе спасен от Скорупски.

В добавеното време грешка в защитата на Болоня можеше да доведе до автогол, но Лукаш Скорупски бързо захлупи топката.