Наполи размаза Болоня и се завърна на първото място
Днес, 28 октомври, в рамките на 10-ия кръг на италианското първенство се срещнаха Наполи и Болоня. Мачът се проведе на стадион "Диего Армандо Марадона" (Сан Паоло) в Неапол. Срещата завърши при резултат 3:0 в полза на домакините.
В 18-ата минута Фабиан Руис откри резултата. Малко преди почивката нападателят Лоренцо Инсине реализира дузпа. След 20 минути той отново се разписа от втора дузпа. Благодарение на тази победа отборът на Лучано Спалети се завърна на 1-во място в Серия А. Милан е на втора позиция.
Болоня с 12 точки е на 12-о място в първенството.
- Наполи удари Милан и излезе втори в Серия А
- Наполи – Милан: Битка за второто място в Серия А
- Само един стадион в Италия е готов да приема мачове от Евро 2032
- Конте близо до завръщане начело на Италия
- Фенербахче влиза в играта за Лукаку на фона на напрежение в Наполи
- Наполи заплаши Лукаку с дисциплинарни мерки
- Лукаку разкри за труден сезон: контузии и лична загуба го извадиха от ритъм
- Луис Хаса избра Албания вместо Италия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]