Пиоли предложи да се използва правило от баскетбола
55-годишният старши-треньор на Милан Стефано Пиоли излезе с няколко интересни идеи, една от които предложи да вземе назаем от баскетбола.
"Правилото за пет смени? Това бе много важна иновация. Говоря за това от доста време. Особено сега, когато играем на всеки три дни. В крайна сметка не става дума за броя на минутите, които играчите прекарват на терена, а качеството, което показват.
Ако имах волята, щях да спра времето, когато топката напусне играта, и да добавя възможността за тайм-аут“, добави Пиоли, вероятно в отговор на факта, че в мача от 4-ия кръг с Ювентус (1: 1 ) топката бе в игра само 48 от 95 минути.
"Ако искаме да видим по -атакуващ футбол в съвременната игра, въведете правилото да не може да се върнете към собствената си половина от терена, след като преминете централната линия“, заяви Пиоли.
- Манчестър Юнайтед добави Милан към лятната си подготовка
- Леао е заплашен от наказание за мачове от Мондиал 2026
- Леао разкри причините за трудния си последен сезон в Милан
- Ултрасите на Милан обявиха война на собствениците: Най-лошото тепърва предстои
- Галатасарай изкушава Леао с милиони, Милан иска 60 млн. евро
- Рафаел Леао ще реши бъдещето си след края на Мондиал 2026
- Гласнер остава фаворит за Милан, но Почетино вече има договорка с „росонерите“
- Комо очарова, Интер триумфира, Милан и Юве разочароваха: изминалият сезон в Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]