Мексес ще се присъедини към Милан след края на сезона
Защитникът на Рома Филип Мексес е решил да се присъедини към Милан през лятото, съобщава La Gazzetta dello Sport. Договорът на 28-годишният френски национал изтича през лятото и преговорите по подновяването му са в застой. Както е известно, Милан отправи запитване за Мексес още през януари, но тогава и играчът реши, че ще бъде най-добре за всички, ако изчака до лятото.
Според изданието, ръководството на Милан е приготвило контракт за срок от четири години, а годишното възнаграждение на французина ще наброява 4 милиона евро. Реал Мадрид също проявява интерес към защитника, но Мексес вече е взел своето решение.
Този ход на Милан цели постепенно подмладяване на отбора и смяната на застаряващите играчи с по-млади. Смята се, че договорите на осем футболисти на „росонерите" няма да бъдат подновени след края на сезона, а специално за Мексес, той ще замести 34-годишния Неста, който смята да се пенсионира.
- Наполи победи Рома на „Олимпико“
- Рома се разправи с един от лидерите в Лига Европа
- Гасперини: Опитваме се да запазим мечтата си жива още известно време
- Рома вкара 3 на Кремонезе
- Рома търси нападател
- Гасперини: Страхотно е, че феновете на Рома мечтаят за Скудетото
- Рома се справи с Удинезе
- Гасперини е най-добър треньор на октомври в Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]