Киево загуби професионалния си статут
Италианският Киево окончателно бе изключен от Серия B и обявен в несъстоятелност, съобщава Football Italia.
Киево се опита да обжалва решението, но жалбата му бе отхвърлена. Мястото на "летящите магарета“ в Серия В ще заеме Козенца. Киево ще започне нов сезон в аматьорската Серия D.
Всички клубове в Италия трябва да докажат финансовата си стабилност, преди да им бъде разрешено да се регистрират за новия сезон. Икономическият компонент на Киево бе анализиран от Co.Vi.So.C, което даде отрицателна оценка на текущото им състояние. Въз основа на това клубът бе изключен от заявката за предстоящия сезон на Серия В, след което ръководството на Киево незабавно подаде протест.
През миналия сезон Киево успя да събере 56 точки в 38 мача, което им осигури 8-мо място в класирането на Серия В.
- Милан победи Интер в дербито и върна интригата за титлата в Серия А
- Де Роси разби надеждите на любимия си отбор
- Фиорентина изпусна Парма, точката я извади от зоната на изпадащите
- Верона шокира Болоня с обрат, дебютен гол на Боуи донесе ценни три точки
- Лече удари Кремонезе в ключов мач за оцеляване в Серия А
- Милан – Интер: дербито на „Сан Сиро“ може да реши титлата в Серия А
- Ювентус се развихри след почивката: 4:0 срещу Пиза и шоу на Йълдъз (видео)
- Скамака спаси Аталанта с два гола за пет минути срещу Удинезе (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]