Кавани със статистическо постижение в мача с Рома
Рома прие Манчестър Юнайтед в среща -реванш от 1/2 -финала на Лига Европа. Срещата се проведе на стадион "Олимпико" в Рим Италия и завърши при резултат 3: 2.
Според пресслужбата на УЕФА, 34-годишният нападател на "червените дяволи" Единсон Кавани е първият футболист, вкарал дубъл във всеки един от двата полуфинални мача в европейските клубни турнири от времето на Клаус Аллофс, чиято ефективна игра помогна на Кьолн да достигне до Реал Мадрид във финала за купата на УЕФА 1985/1986.
През този сезон Кавани взе участие в 34 мача за Манчестър Юнайтед във всички състезания, с 14 гола и пет асистенции. Договорът му с "червените дяволи" изтича на 30 юни 2021 година.
- Де Роси разби надеждите на любимия си отбор
- Анонс на 28-ми кръг на Серия А
- Кошмар за Рома: Дибала ще отсъства поне 45 дни
- Гасперини: Бяхме твърде пасивни
- Спалети: Живея за четвъртото място и вярвам, че ще го постигнем
- Консейсао: Ювентус заслужаваше победата
- Ювентус измъкна драматично 3:3 срещу Рома след късен обрат
- Рома – Ювентус: Без победител
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]