Гатузо е близо да оглави Фиорентина
Старши -треньорът на Наполи Дженаро Гатузо може да напусне Наполи в края на сезона, за да поеме аналогичния пост във Фиорентина, съобщава Football Italia.
Според източника, преговорите за удължаване на договора на Наполи с Гатузо внезапно са отложени. Това се случи преди няколко седмици и повечето медии около клуба твърдят, че Гатузо и президентът Аурелио де Лаурентис нямат шанс да поправят връзката. На свой ред преговорите с Фиорентина вървят добре и сделка изглежда неизбежна.
Собственикът на Фиорентина Роко Комизо и Гатузо са от региона Калабрия в Италия. По-рано Комисо заяви, че иска Дженаро да ръководи отбора му. Ако споразумението бъде подписано, Гатузо ще има пълна свобода на действие в новия клуб и ще може да повлияе на трансферната стратегия, за да намали средната възраст на отбора.
- Аталанта се справи с Фиорентина за първи успех при новия си треньор
- Фиорентина и Юве с незадоволително реми (видео)
- Двама от Челси могат да продължат в Серия А
- Ваноли: Трябва да се върнем към основите
- Новите треньори на Дженоа и Фиорентина дебютираха с реми
- Ваноли: Осъзнавам, че сега не е време за празнуване
- Ваноли: Уверен съм, че с упорита работа ще успеем
- Ваноли оглави Фиорентина
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]