Ибра установи нов рекорд в Италия
В мача от 28-ия кръг на италианската Серия А Фиорентина бе домакин на Милан. Срещата се проведе на стадион "Артемио Франки" във Флоренция и завърши при резултат 2: 3.
Резултатът в деветата минута бе открит от нападателя на "росонерите" Златан Ибрахимович, чиято възраст е 39 години и 169 дни. Така шведският нападател стана най-старият играч в историята на Серия А, след като вкара 15 гола в рамките на един сезон от първенството, информира Lapadula News.
Милан има 59 точки в 28 мача и е втори в класирането на италианското първенство.
По-рано стана известно, че нападателят на Милан Златан Ибрахимович е получил повикване за шведския национален отбор за квалификационните мачове за Мондиал 2022 с Грузия и Косово и за приятелската среща с Естония.
- Анонс на 32-ри кръг на Серия А
- Кристъл Палас разгроми Фиорентина и е с единия крак на полуфинал
- Фиорентина измъкна ценна победа над Верона в битката за оцеляване (видео)
- Анонс на 31-ви кръг на Серия А - срещите в недел и понеделник
- Анонс на 31-ви кръг на Серия А - срещите в събота
- Анонс на 30-ти кръг на Серия А – срещите в неделя
- Фиорентина – Интер: Лидерът преследва титлата във Флоренция
- Анонс на 30-ти кръг на Серия А – срещите в петък и събота
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]