Райола иска Донарума да стане втори по заплата след Де Хеа
Мино Райола, който е агент на вратаря на Милан Джанлуиджи Донарума, иска италианецът да стане най-заплатеният вратар след стража на Манчестър Юнайтед Давид де Хеа, съобщава La Gazzetta dello Sport.
Според източника, преговорите между Райола и Донарума с "росонерите" са трудни. Договорът на футболиста със заплата от 6 милиона евро годишно изтича през юни и според италианските медии Райола иска да сключи нов двугодишен договор за 10 милиона евро. Милан не е готов да приеме условията на агента и предложи тригодишна сделка за 7.5 милиона евро годишно. Де Хеа получава около 11.8 милиона евро в Манчестър Юнайтед.
Заслужава да се отбележи, че Донарума и Златан Ибрахимович остават единствените играчи на Милан, които печелят повече от 4 милиона евро годишно.
- Манчестър Юнайтед добави Милан към лятната си подготовка
- Леао е заплашен от наказание за мачове от Мондиал 2026
- Леао разкри причините за трудния си последен сезон в Милан
- Ултрасите на Милан обявиха война на собствениците: Най-лошото тепърва предстои
- Галатасарай изкушава Леао с милиони, Милан иска 60 млн. евро
- Рафаел Леао ще реши бъдещето си след края на Мондиал 2026
- Гласнер остава фаворит за Милан, но Почетино вече има договорка с „росонерите“
- Комо очарова, Интер триумфира, Милан и Юве разочароваха: изминалият сезон в Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]