Алегри подписа предварителен договор с Рома
Бившият старши -треньор на Ювентус и Милан Масимилиано Алегри е близо до завръщане в италианското първенство, според Calciomercato.
Специалистът подписа предварителен договор с Рома за срок от две или три години. Заплатата на италианския треньор ще бъде 4.5 милиона евро годишно. Предварителното споразумение ще влезе в сила при едно условие - в края на сезона Рома трябва да попадне в Шампионска лига.
Пълен договор с Алегри ще бъде подписан, ако Рома се класира за Шампионска лига през следващия сезон. Възможно е Алерги да се появи в римския отбор и през сезон 2020/2021, ако резултатите на Рома се влошат.
Рома заема трето място в Серия А с 37 точки в 19 мача. В последните четири срещи отборът записа само една победа.
- Наполи победи Рома на „Олимпико“
- Рома се разправи с един от лидерите в Лига Европа
- Гасперини: Опитваме се да запазим мечтата си жива още известно време
- Рома вкара 3 на Кремонезе
- Рома търси нападател
- Гасперини: Страхотно е, че феновете на Рома мечтаят за Скудетото
- Рома се справи с Удинезе
- Гасперини е най-добър треньор на октомври в Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]