Рома обяви за загуби от 200 милиона
Рома публикува данни за загубите за финансовата година, съобщава Calcio e Finanza.
Установената загуба към 30 юни 2020 г. се оценява на 188 милиона евро. На консолидирано ниво загубата за финансовата 2019/20 се оценява на 204 милиона, а консолидираният акционерен капитал се оценява на 242.5 милиона.
В сравнение с финансовата година към 30 юни 2019 г., акционерният капитал на AS Roma SpA се оценява като отрицателен на 88.1 милиона.
В същото време общите финансови нужди на клуба за 2020/21 се оценяват на 140 милиона евро.
Преди да се потвърдят тези цифри, трябва да се извърши одит, след който Бордът на директорите на Рома ще одобри финансовите резултати през последната седмица на октомври 2020 г.
- Рома разгроми Фиорентина, Малeн оформи хеттрик с три асистенции на Дибала
- Анонс на 1-ви кръг на Серия А
- Рома стана първият клуб в историята, чиито играчи са носили всички номера от 1 до 99
- Манчестър Сити вижда Ману Коне като потенциален заместник на Родри и Тейани Рейндерс
- Рома привлече Родригу Мора от Порто
- Рома може да плати 40 млн. евро за крилото на Лион Малик Фофана
- Луис Енрике не е убеден в трансфер в Рома, Интер чака 30 млн. евро
- Рома иска Ендрик под наем от Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]