Ювентус иска да наеме Кореа
Полузащитникът на Лацио Хоакин Кореа може да премине в Ювентус, съобщава Corriere dello Sport.
Според източника, торинският клуб възнамерява да наеме халфа за две години, включително опцията за обратно изкупуване за 50 милиона евро. Лацио определи размера на обезщетението в договора на Корея в размер на 80 милиона евро. Ръководството внимателно обмисля възможността за наемане, тъй като Хоакин е ключов играч в отбора.
26-годишният аржентински халф е възпитаник на Естудиантес, за който игра от 2012 до 2015 година. След това Кореа прекара един сезон в Сампдория, а после две години в Севиля (2016-2018), след което се присъедини към Лацио.
През миналия сезон в Серия А Хоакин изигра 30 мача, вкара девет гола и даде четири асистенции.
- Мартинес иска трансфер в Ювентус
- Ювентус е уверен, че ще привлече Емилиано Мартинес
- Ювентус отряза Арсенал за Кенан Йълдъз
- Киелини: Влахович няма да остане в Италия
- Анди Робъртсън е отказал на Ювентус, за да премине в Тотнъм
- Спалети иска да събере отново Салах и Алисон в Ювентус
- Торино навакса два гола срещу Ювентус в драматично Дерби дела Моле
- Серия А обяви най-добрите футболисти на сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]