Пирло: Искам моят Ювентус да е като на Конте
Новият старши- треньор на Ювентус Андреа Пирло разказа какъв футбол иска да вижда в изпълнение на своите играчи.
"Искам моят Ювентус да е подобен на отборите на Антонио Конте, за които играх. Да се надяваме, че можем да постигнем същото ниво на желание и сплотеност, както в онези дни. Но основното нещо, което бих искал да върна, тези принципи, това са ДНК-то на работа и саможертва, грижа един за друг и само по този начин можем да постигнем целите си.
Искам да внеса известен ентусиазъм в играта, която липсваше в последния период, така че отборът да показа активен футбол и да доминира в играта, за което вече разказах на играчите. Казах им две неща - първо, винаги трябва да притежавате топката и второ, че тя трябва бързо да бъде върната под контрол. Това са двете основни тактически правила, в които вярвам. Това са най-важните неща за моя отбор", заяви Пирло.
- Мартинес иска трансфер в Ювентус
- Ювентус е уверен, че ще привлече Емилиано Мартинес
- Ювентус отряза Арсенал за Кенан Йълдъз
- Киелини: Влахович няма да остане в Италия
- Анди Робъртсън е отказал на Ювентус, за да премине в Тотнъм
- Спалети иска да събере отново Салах и Алисон в Ювентус
- Торино навакса два гола срещу Ювентус в драматично Дерби дела Моле
- Серия А обяви най-добрите футболисти на сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]