Паратичи: Решението за уволнението бе взето преди мача с Лион
Спортният директор на Ювентус Фабио Паратичи разказа подробности за уволнението на Маурицио Сари от поста старши-треньор на отбора.
Според Паратичи, това решение не е взето заради отпадането на тима от Шампионска лига.
"Сари? Мачът с Лион не е срещата, която реши съдбата му. Ние направихме своя избор и взехме решение още преди този мач. Това е резултатът от показаното от Ювентус през целия сезон.
Назначаването на Пирло е тенденция, следвана от големите европейски клубове и играчи. Пирло бе много убедителен в общуването с нас. Той е страхотен играч - надявам се, че неговите треньорски идеи ще донесат голяма слава на Ювентус", заяви Паратичи.
Ювентус отпадна от Шампионска лига след като победи Лион с 2:1, но загуби заради гола на чужд терен
Бившият италиански халф Андреа Пирло стана новият старши- треньор на Ювентус. Договорът на 41-годишния специалист е валиден до края на юни 2022 година.
- Спалети близо до нов договор с Ювентус
- Бога върна Ювентус на пистата
- Удинезе – Ювентус: торинци гонят място в Шампионската лига
- Ювентус вярва, че може да привлече Алисон Бекер
- Валверде: Насладих се на играта
- Ювентус атакува Бернардо Силва – битка за звездата на Манчестър Сити
- Ювентус обмисля привличането на Бернардо Силва
- Ювентус се развихри след почивката: 4:0 срещу Пиза и шоу на Йълдъз (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]