Шчесни: Де Лигт е готов да застане на вратата
Вратарят на Ювентус Войчех Шчесни разказа за "скритите" таланти на защитника Матейс Де Лигт.
"Ако се контузя по време на мача и нямаме право на повече смени, ние вече имаме вратар. Матейс е готов да играе на вратата", заяви Шчесни пред Youtube канала Foot Truck.
Подобни шеги са свързани с факта, че Де Лигт доста често игра с ръка в мачовете за Ювентус и националния отбор. Самият нидерландец смята, че това е лош късмет, но не се разстройва от случващото се.
"Имаше ли шеги в съблекалнята заради играта ми с ръка? По-скоро съотборниците не можеха да повярват. Спомням си как отидох под душа след мача с Торино - тогава спечелихме с 1: 0, а топката отново бе попаднала в ръката ми. Партньорите казаха "Това е невероятно! Имаш магнит в ръката си!".
Това бе просто лош късмет. Най-добрият пример е дузпата в срещата с Германия. Взех топката, погледнах нагоре и усетих как топката удари ръката ми. Според мен това е най-добрият пример за лош късмет.
Но аз не съм от онези момчета, които ще се разстроят, защото някой е казал нещо заради грешките ми, играейки с с ръка. Самият аз обичам да ми се посмеят в шеговит тон", каза от своя страна Де Лигт.
- Мартинес иска трансфер в Ювентус
- Ювентус е уверен, че ще привлече Емилиано Мартинес
- Ювентус отряза Арсенал за Кенан Йълдъз
- Киелини: Влахович няма да остане в Италия
- Анди Робъртсън е отказал на Ювентус, за да премине в Тотнъм
- Спалети иска да събере отново Салах и Алисон в Ювентус
- Торино навакса два гола срещу Ювентус в драматично Дерби дела Моле
- Серия А обяви най-добрите футболисти на сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]