Рамзи: Преминах в Ювентус заради спечелване на ШЛ
Полузащитникът Аарън Рамзи сподели впечатленията си от първите си изяви за Ювентус.
"Намирах се в добро положение, но сега ситуацията е луда. Никой не знае какво ще се случи по-нататък. Една от основните причини за моя преход в Ювентус бе победа в първенството и борба за Шампионска лига.
Юве е страхотен клуб, един от най-големите в Европа. Други клубове също се интересуваха от мен, но ме привлече тяхната история и съществуващите играчи. Те се представиха отлично в Шампионска лига през последните години.
Искам да помогна на клуба и да допринеса за спечелване на Шампионска лига. Те са победителите и точно това исках. Исках да отида в клуб, който ще се състезава за два, три, четири трофея през всеки сезон", заяви Рамзи.
През настоящия сезон 29-годишният играч изигра 24 мача с фланелка на "бианконерите", като се отличи с четири гола и една асистенция.
По-рано се съобщаваше, че Ювентус планира да продаде Рамзи през лятото.
- ПСЖ и Ювентус влизат в битка за японския вратар Зион Судзуки
- Ювентус има резервен вариант при провал за Коло Муани
- Ювентус проявява интерес към капитана на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш
- Трагедията като част от величието
- Ювентус привлече турския национал Зеки Челик
- Ювентус продаде младия Джовани Дафара на Парма
- Барселона обмисля размяна с Ювентус за Камбиасо
- Ювентус набеляза Омар Мармуш за подсилване на атаката
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]