Милан удари Торино и e на полуфинал за Купата, росонерите почетоха Брайънт

F.

С огромна доза късмет Милан победи Торино 4:2 след продължения и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия. Там съперник на тима ще е Ювентус.

Иначе в редовното време мачът на "Джузепе Меаца" завърши 2:2, като домакините се спасиха в добавеното време благодарение на гол на Хакан Чалханоглу. Отново той беше точен в началото на допълнителните 30 минути, а Златан Ибрахимович довърши "биковете".

Преди това Джакомо Бонавентура изведе домакините напред в резултата в 12-ата минута, а в 35-ата Глейсон Бремер възстанови равенството. В 71-ата минута отново бразилецът беше точен и даде преднина на "биковете". В добавеното време Хакан Чалханоолу изравни.

Преди старта на мача, светлините на "Сан Сиро" угаснаха. Светеха единствено рекламните пана с надпис "Легендите не умират", както и информационното табло със снимки на Коби, повечето от тях с екип на любимия му Милан. Една не малка част от феновете на Милан бяха сложили екипи на Лейкърс в знак на почит.