Калдара премина в Аталанта
Защитникът на Милан Матиа Калдара се премести под наем в Аталанта, съобщава официалният сайт на клуба от Бергамо. Договорът за наема на 25-годишния италиански футболист е предивден за година и половина с правото за закупуване на футболиста.
Калдара стана играч на Милан през 2018 г., две седмици след като се присъедини към Ювентус за 19 млн. евро. Трансферът се извърши в резултат на размяната на Леонардо Бонучи, който изрази желание да се върне обратно в Торино. И двамата играчи по това време бяха оценени от клубовете си на по 35 милиона евро.
От 2018 до 2019 г. Калдара пропусна 328 дни заради контузии (44 мача). През този сезон той никога не се появи на терена в официални мачове.
- Нов скандал в Италия: Фабрицио Корона отправи тежки обвинения към бивши играчи на Милан
- Какво се случва със „Сан Сиро“? Продажбата на стадиона попадна под разследване
- Суперкупата на Италия няма да се проведе в Саудитска Арабия през сезон 2026/27
- Аталанта потопи Милан насред „Сан Сиро“
- Феновете на Милан поискаха оставката на Фурлани
- Фенербахче следи Рафаел Леао за лятна селекция
- Милан - Аталанта: Без победител
- Алегри: Искам да остана в Милан възможно най-дълго
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]