Якини оглави Фиорентина
Джузепе Якини бе назначен за старши-треньор на Фиорентина, обяви официалният сайт на клуба. Той ще бъде представен на медиите на 28 декември, а на следващия ден ще проведе първата тренировка на отбора.
Якини проведе 127 мача за Фиорентина от 1989 до 1994 година. Като треньор той работи със Сампдория, Палермо, Сасуоло и Удинезе.
Предшественикът на Якини, Винченцо Монтела, бе уволнен поради лоши резултати на отбора: след 17 кръга "виолетовите" заемат едва 15-то място в Серия А. Следващият мач на Фиорентина е срещу Болоня на 6 януари.
- Паратичи: Фиорентина трябва да „страда“ до края на сезона
- Фиорентина и Верона се обвиниха взаимно за провала с Куаме
- Ругани премина във Фиорентина
- Де Дзерби може да оглави Фирентина
- Наполи изтръгна трите точки от Фиорентина (видео)
- Каляри отново изненада, този път във Флоренция (видео)
- Фиорентина привлече Харисън от Лийдс
- Фиорентина с важни 3 точки в борбата за оцеляване
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]