Гатузо спечели първа победа с Наполи

F.

Наполи победи драматично с 2:1 при визитата на Сасуоло в среща от 17-ия кръг на Серия "А“ и записа първи успех в елита от 19 октомври, когато надви Верона (2:0) на свой терен. След това последваха осем безуспешни кръга (5 равенства и 3 загуби) и треньорска рокада.

В 29-ата минута Амед Траоре получи центриране в наказателното поле и отблизо успя да провре топката във вратата за 1:0. В 57-ата минута Наполи изравни. Милик хитро пропусна за Алан на границата на пеналта, бразилецът се обърна, освободи си пространство и със силен удар порази вратата за 1:1.

По един път гредите спасиха двата отбора от второ попадение в срещата. В 80-ата минута попадение на гостите беше отменено след засада и консултация с видео асистент съдията.

Драмата бе пълна в последните секунди, когато в 94-ата минута Педро Обианг си вкара автогол и оформи крайния резултат.

След успеха си Наполи се изкачи на осма позиция с 24 точки. Сасуоло е 12-и с 19 точки.