Милан завърши ужасяващата си година по ужасяващ начин

F.

Италианският гранд Милан претърпя катастрофална загуба в навечерието на Коледа. "Росонерите" бяха разгромени от Аталанта с 0:5 в мача от 17-ия кръг на Серия А.

В 10-ата минута Иличич подаде на Гомес, който тръгна далеч от вратата, технично вкара топката между краката на Конти, преодолявайки него и Кесие, след което от малък ъгъл разстреля безпомощния Донарума.  Интригата приключи след час игра. Тогава Пашалич получи подаване от Робин Госенс и с изстрел в далечния ъгъл покачи на 2:0. В следващата атака удар ба Франк Кесие беше блокиран, след което последва светкавична контра за Аталанта.
Пашалич намери Иличич, който навлезе в наказателното поле, справи се със защитник и матира Донамура за 3:0

Отново Иличич бе точен в 72-ата минута, а десет по-късно резервата Муриел също имаше шанс да запише името си сред голмайсторите в този исторически мач и оформи крайния резултат.

Положението е следното - Милан е 10-ти в класирането с 21 точки. Аталанта прави супер сезон и се намира на 5-та позиция с 31 пункта.