Монтела: Част от сърцето ми принадлежи на Рома
Старши-треньорът на Фиорентина Винченцо Монтела коментира следващия мач на своя тим срещу Рома, който ще се проведе като част от 17-ия кръг на Серия А.
Навремето италианецът защитаваше цветовете на римския клуб, а също имаше възможност да работи с този отбор и като старши- треньор.
"Част от сърцето ми принадлежи на Рома. Този клуб ми достави много радост и болка, както на терена, така и на треньорския пост. Нуждаем се от победа в мача и се надяваме да я постигнем.
Фонсека има отлични идеи. Той веднага успя да се адаптира към италианския футбол. Фонсека предпочита играчите му да притежава топката, да я задържат, дори ако рискува нещо друго", заяви Монтела.
Също така италианският специалист говори за плановете на своя тим през зимния трансферен прозорец.
"Сега не ми е до трансферния пазар. Съсредоточен съм върху случващото се на терена и нямам други възможности", заяви Монтела.
Мачът Фиорентина - Рома ще се проведе в петък, 20 декември, от 21:45 часа българско време.
- Фиорентина се раздели с Паоло Ваноли
- Фиорентина е на крачка от назначение на Фабио Гросо
- Фиорентина и Аталанта завършиха сезона с равенство във Флоренция
- Фиорентина шокира Юве в Торино и заплете битката за Шампионска лига
- Фиорентина и Дженоа си гарантираха спасението след нулево реми
- Анонс на 36-ти кръг на Серия А
- Рома разби Фиорентина с 4:0 и се доближи до Топ 4
- Фиорентина остава под напрежение след нулево равенство със Сасуоло
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]