Анчелоти игнорирал пресконференцията след мача със Залцбург
Старши-треньорът на Наполи Карло Анчелоти не е присъствал на задължителната пресконференция след мача със Залцбург от четвъртия кръг на Шампионска лига, съобщава от La Gazzetta dello Sport.
Според изданието наставникът е напуснал стадиона веднага след финалната свирка. Целият треньорски щаб е последвал примера му.
Пресата свързва събитието с напрежението между отбора и треньора с президента на клуба Аурелио де Лаурентис. Съобщава се, че последният напоследък ненужно често се намесва в тренировъчните и организационните процеси на тима. По-специално, след поражението на Наполи в мача с Рома (1: 2), Де Лаурентис е затворил играчите за седмица в базата.
Анчелоти е против това решение на боса.
Източници на La Gazzetta dello Sport съобщават, че редица играчи вече са се свързали с адвокати, тъй като смятат, че решението на Де Лаурентис нарушава договорните им задължения.
Напомняме, че Наполи няма победа вече в четири мача.
- Наполи победи Милан и е на финал за Суперкупата на Италия
- Наполи – Милан: Алегри за втори път ще победи Конте
- Лукаку се готви за завръщането си
- Конте: Бяхме твърде нервни и уплашени
- Само един зачетен гол, но достатъчен за победа на Удинезе срещу Наполи
- Маркизио коментира загубата на Юве от Наполи
- Наполи ще пречупи Бенфика
- Конте: Изумен съм от енергията на моите момчета
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]