Рома загуби Юндер за поне пет седмици
Полузащитникът на Рома Ченгиз Юндер ще пропусне поне пет седмици поради контузия на дясната си костна кост, съобщава Football Italia.
Халфът се контузи по време на пребиваването си в турския национален отбор. Юндер не се очаква да се появи на терена преди октомври. През това време Рома ще проведе седем мача, включително среща с бившия тим на турчина Истанбул Башаксехир в Лига Европа.
Юндер започна кариерата си в родината си като част от Алтънорду. След като прекара два сезона в отбора, през 2016 г. той се премести в Истанбул Башаксехир, откъдето, само след година, премина в Рома. През сезон 2018/19 халфът участва в 26 мача от италианската Серия А, в които отбеляза 3 гола и 7 асистенции. През август Юндер удължи договора си с Рома до лятото на 2023 година.
- Рома – Милан: Без победител
- Рома се справи с Щутгарт
- Леон Бейли се завърна в Астън Вила
- Дибала влезе в историята на Серия А
- Дибала с гол и асистенция за победата на Рома
- Рома обяви трансфера на Мален
- Рома обяви трансфера на 18-годишен нападател
- Рома съгласува трансфера на Мален
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]