Гасперини: Първата задача пред Аталанта е да не изпаднем
Старши-треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини коментира старта на новия сезон в Серия А.
"Приоритетите за сезона? Да избегнем изпадането. За всичко останало ще мислим по-късно. Това не е чувство на слабост или липса на стимули. Има много неизвестни трудности, но все пак очакваме добър старт.
Мачът със СПАЛ? Предстои ни труден мач, в който ще се срещнем с много от бившите ни играчи. Сапата ще бъде в стартовия състав, а Муриел ще остане в резерва. Шкъртел? Той пристигна при нас късно, но със сигурност ще помогне на тима.
Напомняме, че през миналия сезон Аталанта завърши на трето място в Серия А, което помогна на тима да получи директен билет за груповата фаза на Шампионска лига.
- Лацио победи Милан с 1:0 и нанесе тежък удар по мечтите за Скудетото
- Комо победи Рома с 2:1 и се намеси в битката за Шампионска лига
- Пиза победи Каляри с човек по-малко, Карачоло блесна с два гола
- Болоня спечели дербито с гол на Далинга и се утвърди в битката за Европа
- Дженоа с важна крачка към спасението след победа над Верона
- Милан преследва нова победа срещу Лацио в битката за титлата
- Анонс на 29-ти кръг на Серия А – срещите в неделя
- Бога върна Ювентус на пистата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]