Галиани отхвърли продажбата на Пато
Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани отрече слуоховете, предполагащи, че росонерите биха искали да се разделят с бразилския нападател Алешандре Пато. 21-годишният играч беше свързван както с Манчестър Сити, така и с Барселона, но Галиани подчерта, че кариоката няма да ходи никъде. Ръководителят заяви пред официалната уебстраница на Милан: "Бъдещето на Пато ли? Той не е получавал никакви оферти от Манчестър Сити. Не се продава на каквато и да е цена. Единственият отбор, който се интересуваше от него, беше Барселона през лятото.
Когато бях в каталунския град, за да убедя президента на Барселона Сандро Росел да ни продаде Златан Ибрахимович, той настоя за две- или тригодишна размяна на шведа и Пато.
Предложението му бе отклонено. Алешандре е на 21 години. Той е нашият символ. Ако искаме да повишим стойността на марката Милан, не трябва да продаваме състезател като него. Така че мога да потвърдя, че той не се продава."
- Милан се срина срещу Удинезе у дома (видео)
- Милан – Удинезе: „Росонерите“ търсят реакция след удара по амбициите
- Милан и Ювентус следят за Габриел Жезуш
- Горетцка напуска Байерн като свободен агент, Милан с най-сериозен интерес
- Алегри: Битката за титлата вече не е за нас, целта остава Шампионска лига
- Конте: Ще се борим за титлата до края
- Наполи удари Милан и излезе втори в Серия А
- Наполи – Милан: Битка за второто място в Серия А