Диавара стана футболист на Рома
Полузащитникът Амаду Диавара се премести от Неапол в Рома. Както съобщава пресслужбата на римския клуб, 21-годишният футболист сключи договор до 30 юни 2024 година. Според съобщения в медиите, столичният клуб е платил на Наполи 21 милиона евро за Диавара.
През миналия сезон гвинейският играч взе участие в 13 мача на Наполи в Серия А.
Диавара пристига в Европа през 2014 година и започва да играе за Сан Марино в италианската серия C1. През юли 2015 г. е купен от Болоня за 420 хиляди паунда. На 26 август 2016 г. Диавара преминава в Наполи. От 2018 г. е част от националния отбор на Гвинея.
- Рома привлече гръцкия национал Константинос Кулиеракис
- Манчестър Юнайтед договори личните условия с Ману Коне, Рома не отстъпва за цената
- Манчестър Юнайтед е близо до трансфер на халф за 60 млн.
- Манчестър Юнайтед води в битката за Ману Коне
- Рома и Астън Вила в битка за Крисенсио Самървил, Уест Хем отказа оферта
- Астън Вила следи Алехандро Гарначо, но Рома остава фаворит
- Гарначо иска в Рома, но Челси държи на постоянен трансфер
- Трансферни цели: Манчестър Юнайтед търси трети полузащитник
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]