Алегри може да оглави Рома
Старши- треньор на Ювентус Масимилиано Алегри може да оглави Рома, съобщава Corriere dello Sport.
Според източника, собственикът на Рома Джеймс Палота иска да види Алегри като наставник на римския отбор.
Нпомняме, че Алегри ще напусне Ювентус в края на сезона и ще стане свободен агент. Що се отнася до настоящия кормчия на "вълците" Клаудио Раниери, той също ще си тръгне през лятото.
51-годишният Алегри оглави Ювентус през 2014 година. Под негово ръководство торинци станаха шампион на Италия пет пъти. Тимът също така четири пъти печели Купата на Италия и два пъти Италианската Супер Купа. Под ръководството на Алегри клубът от Торино записа 142 победи в 188 мача от Серия А, което е 75.5%.
- Наполи победи Рома на „Олимпико“
- Рома се разправи с един от лидерите в Лига Европа
- Гасперини: Опитваме се да запазим мечтата си жива още известно време
- Рома вкара 3 на Кремонезе
- Рома търси нападател
- Гасперини: Страхотно е, че феновете на Рома мечтаят за Скудетото
- Рома се справи с Удинезе
- Гасперини е най-добър треньор на октомври в Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]