Алегри: На Ювентус ще бъде трудно през следващия сезон
Старши-треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри разказа за плановете за бъдещето.
"Както всяка година, трябва да седнем и да разберем как да подобрим отбора. Това бе силен сезон, тъй като спечелихме националните трофеи, но Шампионска лига се оказа необичайна: достигнахме четвъртфиналите без пет ключови играчи и платихме за това. Въпросът не е в това, че тези, които ги замениха не успяха, а в това, че трябваше редовно да използваме същите играчи и в крайна сметка те се умориха.
Имам ясна представа в главата си какво трябва да направим още от октомври. Ние не използваме само 12 човека, така че трябва да имаме различни възможности, всичко това създава вълнение, но също така мотивира.
Аз съм в необичайна организация, която ми даде чудесна възможност да тренирам Ювентус, но започва новият сезон, трябва да сме разумни. Трябва да се съсредоточим само върху ясен анализ на начина, по който да започнем от нулата новия сезон. Очевидно следващият сезон ще бъде много по-труден както в Серия А, така и в Европа", заяви Алегри.
- Ювентус продължава силната серия след победа над Болоня
- Ювентус ще пречупи Болоня
- От Блохин до Трент - кариера като две вселени
- Ювентус удължи договора на Локатели до 2030 година
- Трагедия: Бивш вратар на Арсенал загина на 48 години
- Касано: В разцвета си бях по-добър от Тоти, Дел Пиеро и Баджо
- Юве може да се раздели с трима при провал в битката за ШЛ
- Ювентус също сред вариантите за приятелски мач с ЦСКА на новата "Армия"
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]