Прокурор поиска преразглеждане на епизод в мача Ювентус - Милан
Прокурорът от Федерацията по футбол на Италия (FIGC) Джузепе Пекораро поиска да прегледа записа на мача между Ювентус и Милан от 31-я кръг на Серия А и по-специално преразглеждане на епизода Манджукич – Романьоли.
През второто полувреме Марио Манджукич атакува миланския защитник Алесио Романьоли в наказателното поле на Юве. Хърватинът не бе наказан с жълт картон, а екипът на VAR не посъветва съдията Микаел Фабри да прегледа епизода.
Вчера се състоя извънредна среща между представители на съдийския корпус и Милан, на която шефът на съдиите Никола Рицоли заяви, че действията на Манджукич не са твърди. Пекораро обаче мисли другояче и поиска нападателят Юв да бъде наказан.
Сега съдията от FIGC Херардо Мостранреа трябва да реши дали Марио може да бъде наказан постфактум.
Нападателят е изправен пред наказание от четири мача с дисквалификация, ако бъде признат за виновен за умишлено нарушение на правилата.
- Конте: Изумен съм от енергията на моите момчета
- Спалети: Наполи ни накара да тичаме след тях
- Два гола на Хьойлунд помогнаха на Наполи да победи Ювентус
- Наполи ще запише трудна победа над Ювентус
- Автгол и дузпа класираха Юве напред за Купата
- Юве с труден обрат срещу Каляри (видео)
- Юве и Милан се интересуват от Бернардо Силва
- Юве пребори Глимт в последния момент
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]