Аталанта повтори постижение на Ювентус отпреди 87 г.
Аталанта изравни рекорд на Ювентус по време на снощната си победа с 4:1 над Болоня в мач от 30-я кръг на Серия А.
Домакините от Бергамо вкараха четирите гола през първите 15 минути на срещата. За последно подобно нещо се е случил на 6 март 1932 г., когато Ювентус приема Рома. Тогава мачът завършва при резултат 7:1 за торинци.
Две попадения за Аталанта вчера вкара Йосип Иличич (3, 5), по едно добавиха Ханс Хатебоер (9) и голмайсторът Дуван Сапата (15). Точен за Болоня беше Рикардо Орсолини (54).
Интересното е, че дубълът на 31-годишния Иличич е най-бързият от декември 2001 г. когато Марко Ди Вайо от Парма поразява вратата на Удинезе в 1-та и 4-та минута.
- Аталанта потопи Милан насред „Сан Сиро“
- Феновете на Милан поискаха оставката на Фурлани
- Рома измъкна драматична победа над Парма
- Джампаоло: Варди е прототипът на идеалния нападател
- Фабрегас: Горд съм, Комо пише история
- Фиорентина и Дженоа си гарантираха спасението след нулево реми
- Варди върна надеждите на Кремонезе за спасение
- Комо си гарантира участие в Европа след победа над Верона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]