Раниери може да замени Ди Франческо в Рома
Старши- треньорът на Рома Еузебио Ди Франческо може скоро да напусне поста си.
Според Il Romanista, заради съкрушителното поражение в мача с Лацио (0: 3), позицията на италианския специалист в клуба е станала още по-несигурна. Според източника, предстоящият двубой с Порто в 1/8- финалите на Шампионска лига с Порто ще бъде решаващ за съдбата на Ди Франческо в Рома. В случай на поражение и напускане на турнира, треньорът на "вълците" вероятно ще бъде уволнен.
Във връзка с тази ситуация спортният директор на римския клуб Рамон Мончи е започнал да обмисля кандидати за заместници на Ди Франческо. Както вече беше съобщено, най-желаният наследник на е мениджърът на Челси Маурицио Сари, но в момента е малко вероятно той да напусне лондонския отбор преди лятото.
Поради невъзможността да се назначи Сари сега, Рома може да покани временен специалист до края на сезона. Клубът обмисля двама кандидати, основният от които е Клаудио Раниери, наскоро освободен от Фулъм. Алтернатива е бившият треньор на италианския национален отбор Роберто Донадони, чието последно място на работа бе Болоня.
- Рома и Аталанта не се победиха в битката за Европа
- Касано: В разцвета си бях по-добър от Тоти, Дел Пиеро и Баджо
- Мален с хеттрик, Рома разгроми Пиза на „Олимпико“
- Интер разгроми Рома с 5:2, Лаутаро блести при завръщането си
- Интер – Рома: "Нерадзурите" ще се завърнат на победния път
- Рома мечтае за сензационно завръщане на Салах
- Зеки Челик и Рома в задънена улица за нов договор
- Ваз донесе ценна победа на Рома срещу Лече
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]