В Италия почитат паметта на Астори
По време на всички срещи от 26-ия кръг на италианската Серия А ще се проведе мероприятие в памет на капитана на Фирентина Давиде Астори, който почина преди година. В 13-та минута на всеки мач от кръга на таблата на стадионите ще бъде показана снимка на Астори, съобщава пресслужбата на Серия А.
Дикторите ще предложат на феновете аплодисменти за почитането на Астори. Снимката на починалия ще се покаже за 13 секунди. Играта няма да бъде спирана.
31-годишният футболист почина в нощта на 4 март в Удине в навечерието на мача между Фиорентина и Удинезе. Впоследствие бе образувано наказателно дело. Точната причина за смъртта на футболист все още не е известна. В убийството на Астори са заподозрени двама лекари.
- Анонс на 36-ти кръг на Серия А
- Рома разби Фиорентина с 4:0 и се доближи до Топ 4
- Фиорентина остава под напрежение след нулево равенство със Сасуоло
- Анонс на 34-ти кръг на Серия А
- Фиорентина търси нов треньор: Тиаго Мота сред вариантите
- Лече изпусна победата, но запази надежда за спасение
- Ваноли: Победата не стигна, но Фиорентина показа характер
- Резултати от Лигата на конференциите: Ясни са полуфиналистите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]