Дженоа потвърди за интерес на Милан към Пьонтек
Спортният директор на Дженоа Джорджо Перинети потвърди информацията за интереса на Милан към нападателя на генуезкия отбор Кшищоф Пьонтек.
"Чакаме предложения за Пьонтек. Досега не е имало официални оферти, само питания. В Милан знаят, че искаме да запазим играча до юни, но в същото време клубът е готов да разгледа всички предложения. Не възнамеряваме да го продаваме сега, въпреки че можем да променим решението в случай на голяма оферта. Да, Милан се интересува от Пьонтек. Сега те са фокусирани върху италианската Суперкупа, но няма да чакаме до последния ден на трансферния прозорец", заяви Перинети за RMC Sport.
По-рано имаше информации, че Милан обмисля кандидатурата на Пьонтек като заместник на Гонсало Игуаин, който може да отиде в Челси през текущия трансферен прозорец. Дженоа иска да спечели поне € 60 милиона от продажбата на 23-годишния полски играч. Реал Мадрид също се интересува от услугите на нападателя, но в испанския клуб са на мнение, че тази цена е прекалено висока.
През този сезон Пьонтек вкара 13 гола в 19 мача на Серия А и е втори в класацията на голмайсторите от Серия А.
Договорът му с клуба е до лятото на 2022 година.
- Алегри е все по-близо до раздяла с Милан след конфликт със Златан
- Нов скандал в Италия: Фабрицио Корона отправи тежки обвинения към бивши играчи на Милан
- Какво се случва със „Сан Сиро“? Продажбата на стадиона попадна под разследване
- Суперкупата на Италия няма да се проведе в Саудитска Арабия през сезон 2026/27
- Аталанта потопи Милан насред „Сан Сиро“
- Феновете на Милан поискаха оставката на Фурлани
- Фенербахче следи Рафаел Леао за лятна селекция
- Милан - Аталанта: Без победител
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]