Милан взе дербито срещу Лацио (видео)

Милан записа успех с 2:1 в дербито с Лацио от 22-ия кръг на Серия А. Патрик Кутроне откри резултата в 15-ата минута. Трябва да се отбележи, че при гола на "росонерите" - топката срещна ръката на младия нападател, но това остана незабелязано от съдиите.

Радостта на домакините обаче бе кратка и само след пет минути Лацио успя да изравни. Тогава Лукас асистира на Адам Марушич и той прати топката във вратата на Милан за 1:1.

В 44-ата минута Давиде Калабрия направи страхотно центриране отдясно и с глава Джакомо Бонавентура опъна мрежата за 2:1. След почивката двата тима продължиха да играят хубав футбол, като положения не липсваха и пред двете врати, но лош късмет и отличните изяви на вратарите запазиха резултата непроменен.

Това е трета поредна победа за тима на Дженаро Гатузо, който прави скок в класирането. Досега "росонерите" бяха на десето място, но вече делят шестото със Сампдория. Столичани остават на трето място с 46 пункта.