Юве с победа срещу Киево и временно първо място в класирането (видео)

Ювентус записа успех с 2:0 при гостуването си на Киево и по този начин "Старата госпожа" оглави класирането в Серия А поне за няколко часа. Хората на Масимилиано Алегри имат две точки повече от Наполи, който утре посреща Болоня.

Първият гол в срещата бе дело на Сами Кедира в 67-ата минута. Пянич изведе добре Бернардески, а той опита да намери Манджукич, но последния остави кълбото за Кедира, който с хубав удар бе точен - 1:0.

В 88-ата минута Дъглас Коста даде страхотен пас към Игуаин, който най-после се разписа, след като имаше няколко мача голова суша.

Иначе трябва да се отбележи, че Киево завърши мача с двама души по-малко на терена. В 37-ата минута Самуел Бастайн задържа отново Асамоа и логично беше изгонен от рефера за втори жълт картон, след като броени минути по-рано играчът получи първото си официално предупреждение. В 61-ата минута Фабрицио Качаторе получи червен картон заради реплика към рефера.