Юве с пестелива победа срещу Дженоа

Шампионът на Италия Ювентус записа минимална победа с 1:0 над Дженоа в двубой от 21-ия кръг на Серия А. Двата отбора изиграха един сравнително скучен мач, а единственият гол отбеляза Дъглас Коща в 16-ата минута. С асистенция в тази ситуация се отчете на Марио Манджукич.

До края на мача хората на Масимилиано Алегри продължиха да бъдат по-активни от своя съперник, но Пянич и Игуаин нямаха късмет да се разпишат. За гостите почти цяло едно полувреме изигра Андрей Гълъбинов. Българският национал се появи в игра малко след почивката, но не успя да застраши вратата на "бианконерите", а единствено си изкара жълт картон в края на мача.

Така Юве се доближи на точка от лидера Наполи, след като постигна седма поредна победа във всички турнири.