Юве взе дербито с Торино и продължава напред за Купата

Ювентус направи нова важна крачка към защитата на Купата на Италия. "Бианконерите" спечелиха с 2:0 дербито с Торино от 1/4-финалната фаза на турнира.
Хората на Масимилиано Алегри си направиха задачата по-лесна с ранен гол на Дъглас Коща още в 15-ата минута. Защитник на Торино не успя да изчисти топката и тя стигна до Дъглас Коща, който веднага с удар от воле я прати под гредата за 1:0.

Марио Манджукич сложи точка на спора в 67-ата минута. Дибала пробва пас, като се стигна до рикошет в защитник, като това прати топката в краката на Манджкич, който напредна и копна топката над вратаря за 2:0. Играчите на Торино обаче имаха претенции към рефера за нарушение на Сами Кедира при атаката за гола. Голът обаче бе зачетен и се оказа финален в този мач.

Така Ювентус продължава на 1/2-финал, където го очакват две срещи с Аталанта на 31 януари и 28 февруари.