Фиорентина елиминира Самп в мач с пет гола и три дузпи (видео)

Фиорентина се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия. "Виолетовите" се наложиха над Сампдория с 3:2. Три от петте гола паднаха от дузпи, включително и победния, който падна в самия край на мача.

Резултатът бе открит още във втората минута, когато Хума Бабакар изведе Фиорентина напред. В 39-та минута Едгар Барето отклони една засечена след корнер топка във вратата на домакините и изравни резултата.

В 59-ата минута Жордан Верету вкара първата дузпа в мача, за да направи резултата 2:1. Малко след това Барето нацели гредата. В 77-та минута Гастон Рамирес бе фаулиран и сам изпълни дадената дузпа за 2:2.

В 90-та минута Никола Муру игра с ръка в пеналта, а отново Верету бе точен от бялата точка, фиксирайки крайното 3:2, което класира напред "виолетовите".

Фиорентина ще играе с Лацио или Читадела.