Де Роси провали Рома срещу Дженоа (видео)

Дженоа и Рома не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в двубой от 14-ия кръг на италианската Серия А. Ремито отдалечи "римските вълци" на 7 точки от лидера Наполи, които в същото време победиха с 1:0 при визитата си на Удинезе.

На "Мараси" - столичани имаха превъзходство през първата част, но не успя да го материализират. Гостите все пак поведоха, но след час игра. Тогава Алесандро Флоренци центрира, а Стефан Ел Шаарауи засече топката в мрежата зад Матиа Перин за 0:1.

Десет минути след попадението капитанът на Рома Даниеле Де Роси заби шамар на Джанлука Лападула при едно центриране от корнер. Главният съдия Джакомели прегледа ситуацията с помощта на Видео наблюдение и взе решение - директен червен картон за Де Роси и дузпа в полза на Дженоа. Потърпевшият Лападула бе точен от бялата точка, фиксирайки крайния резултат. Андрей Гълъбинов не игра за домакините, тъй като има контузия.