Фиорентина и Борусия Дортмунд договориха трансфера на Мор
Фиорентина се договори с Борусия Дортмунд за покупката на крилото Емре Мор, съобщават италиански източници. Според информацията, трансферът на 20-годишния футболист ще струва на тосканци 13 милиона евро плюс още два милиона под формата на бонуси. Освен това от италианския клуб са готови да предложат контракт на играча със заплата над 1 милион евро на година.
Тази новина бе потвърдена и от журналиста Алфредо Педула, за когото се знае, че стои близо до "кухнята" на Фиорентина. Същият съобщава, че тосканци виждат в Мор достоен заместник на Федерико Бернардески.
Мор е роден в Дания, но играе за националния отбор на Турция, за който има 12 мача и един гол. През миналия сезон той записа за Борусия 19 мача и 1 гол във всички турнири.
- Почина президентът на Фиорентина
- Фиорентина е близо до трети зимен трансфер
- Ясен е жребият за плейофите на Лигата на конференциите
- Паратичи: Благодаря на Тотнъм, че откликна на желанието ми
- Нкунку спаси точката за Милан срещу Фиорентина
- Милан няма да сбърка срещу Фиорентина
- Брешани премина във Фиорентина
- Спартак Варна подписа с Димо Кръстев от Фиорентина
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]