Бернардески: Искам да заслужа 10-ти номер
Новото попълнение на Ювентус Федерико Бернардески обясни, защо е отказал да вземе "10" номер, който остана свободен след напускането на Пол Погба през миналата година. 23-годишният футболист носеше във Фиорентина "10" номер, но в Ювентус избра "33"-ти.
"Много уважавам 10-ти номер, но трябва да докажа, че съм достоен да го нося, както го доказах във Флоренция. През този сезон искам да покажа на клиба, треньорите и съотборниците си, че мога да нося на гърба си 10-ти номер", заяви Бернардески.
Напомняме, че в Ювентус под "10"-ти номер се състезаваха легендарни футболисти като Мишел Платини, Роберто Баджо и Алесандро Дел Пиеро.
- Влахович близо до завръщане – отлична новина за Ювентус
- Ювентус продължи договора на Уестън Маккени до 2030 година
- Ювентус готви нов договор за капитана Мануел Локатели
- Спалети: Живея за четвъртото място и вярвам, че ще го постигнем
- Консейсао: Ювентус заслужаваше победата
- Ювентус измъкна драматично 3:3 срещу Рома след късен обрат
- Рома – Ювентус: Без победител
- Ювентус започва преговори със Спалети за нов договор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]