Шчесни: Не мисля, че Юве е много по-добър от Рома
Вратарят на Рома Войчех Шчесни сподели мнение за задачите пред отбора през този сезон.
"Целите пред Рома са спечелване на Скудетото, спечелване на Лига Европа и Купата на Италия. Нашият клуб има амбиции и традиции, а освен това сме добър отбор. Ювентус е фаворит. Но Рома е един от отборите, които могат да изпреварят торинци. Всички губят точки в Серия А, даже и Ювентус. Не мисля, че този тим е много по-добър от Рома", заяви Шчесни.
Стражът сподели мнение и за своя колега Джанлуиджи Буфон.
"Той е уникален. Независимо кой е съперникът, този вратар винаги е съсредоточен и никога не губи мотивация да постига успехи с Ювентус и националния. Според мен, този човек не само е символ на италианския футбол, но и феномен от световен мащаб. Буфон е един от най-добрите в света", каза още полякът.
- Манчестър Юнайтед е близо до трансфер на халф за 60 млн.
- Манчестър Юнайтед води в битката за Ману Коне
- Рома и Астън Вила в битка за Крисенсио Самървил, Уест Хем отказа оферта
- Астън Вила следи Алехандро Гарначо, но Рома остава фаворит
- Гарначо иска в Рома, но Челси държи на постоянен трансфер
- Трансферни цели: Манчестър Юнайтед търси трети полузащитник
- Манчестър Юнайтед проявява интерес към Ману Коне
- Рома отправи първа оферта за Алехандро Гарначо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]