Рома с разгромен успех срещу Палермо

F.

Рома разгроми с 4:1 Палермо в последния мач от 9-ия кръг на Серия А. "Вълците" напълно заслужено се поздравиха с успеха, който можеше дори да бъде още по-убедителен.

В 31-ата минута Един Джеко изведе на скорост Мохамед Салах и той останал очи в очи с вратаря реализира за 1:0.  След почивката паднаха останалите попадения. В 51-ата минута Леандро Паредес центрира от фаул, топката тупна коварно пред вратаря Йосип Пошевац и се озова в мрежата му за 2:0.

Един Джеко в 68-ата и Стефан Ел Шаарауи в 82-ата минута направиха впечатляваща победата на "римляните". Малко преди последния гол, пък падна почетното попадение за гостите, след като точен бе Робин Куайсон в 80-ата минута.

Рома събра актив от 19 точки и си върна второто място в класирането, като вече е само на 2 точки от лидера Ювентус. Палермо се свлече до 19-ата позиция с едва 5 точки.