Атлетико Мадрид се справи със Селта. Билбао с успех срещу Севиля

Атлетико Мадрид приключи сезона в Примера дивисион с домакински успех от 2:0 над Селта. По този начин "дюшекчиите“ завършиха на третото място с актив от 88 точки. Столичани стигнаха до успеха с голове в началото на второто полувреме. Фернандо Торес даде преднина на своите в 51-ата минута и така зарадва 42 139 зрители на стадион "Висенте Калдерон". Антоан Гризман сложи точка на спора с попадение в 54-ата минута. До края Селта се опита да се върне в мача, но така и не успяха да стигне до почетно попадение.

В същото време Атлетик Билбао измести Севиля от петото място, след като победи съперника си на собствен терен с 3:1. С две попадения за баските се отличи голмайсторът им Ариц Адурис ('11 и '31), а едно добави Раул Гарсия в 71-ата минута. За гостите точен бе Хуан Муньос в 55-ата, но само три по-късно неговият съотборник Тимоти Колодзейчак бе изгонен с директен червен картон. От домакините пък изгонен бе резервата Микел Роко в 90-ата минута, а още преди почивката един от резервните футболисти на Севиля също бе изгонен.