Горчива победа за Реал като за финал

Реал Мадрид завърши сезона в Ла Лига с победа, но без титла. "Белите" до последно имаха шансове за първото място в класирането, но прекият им конкурент Барселона не допусна грешка. "Белия балет" днес се наложи с 2:0 при визитата си на Депортиво Ла Коруня в последния кръг от надпреварата в Испания.

Точен на два пъти за столичани днес бе голямата звезда на отбора Кристиано Роналдо. Португалският голмайстор откри резултата още в 8-ата минута, а в 25-ата оформи крайния резултат. След почивката, може би разбирайки, че Барса също води убедително, играчите на Реал намалиха темпото и така до нов гол не се стигна.

Така разликата между Барса и Реал остана само 1 точка. Отборът на домакините пък вече си бе гарантирал оцеляването, така че драма и за Депортиво на "Риасор" днес нямаше.