Енрике: Трябва да спечелим всичко до края
Старши-треньорът на Барселона Луис Енрике коментира срещата с Валенсия от 33-я кръг на Примера дивисион, в която каталунците претърпяха поражение с 2:1 и позволиха на Атлетико Мадрид да се изравни по точки.
"Този мач се проведе в труден период и мисля, че отборът добре реагира на ситуацията - създадохме достатъчно положения за гол, но нямахме късмет. Трябваше първи да вкараме и вкарахме, но това бе неправилен гол. При цялото ми уважение към Валенсия, ние бяхме ефективни. Играхме със сърце в последните минути, създадохме пет-шест положения и трите точки трябваше да са при нас, но съперникът се спаси. Това е футболът. Той позволява да побеждаваш без да атакуваш, както стана сега", заяви Енрике.
"Пред нас стои голямо предизвикателство. Ще станем шампиони, ако спечелим всички срещи до края. Знам колко трудно е това. Тук играх осем години, а сега тренирам отбора за втора година. Ние ще посрещнем това предизвикателство както подобава за Барселона, с високо вдигнати глави. Мисля, че трябва да се спечелят всичките пет мача и ако някой може да го направи, това е Барселона", каза още специалистът.
"Не знам, дали психологията има ключово значение. Проведохме добър мач, намирайки се в трудна ситуация. Трябва да останем силни. Защо не направих смени? Щеше да е несправедливо към играчите, защото всички те действаха на по-добро ниво от съперника. Видях, че ги превъзхождаме в битките. Това са мои решения и аз ги вземам. Нов треньор през следващия сезон? Аз мисля само за спорт. Останалото не ме интересува", завърши Енрике.
- Барселона иска финала на ШЛ през 2029 година да се играе на „Камп Ноу“
- Бернардо Силва: Барселона е вариант, но още не съм взел решение
- Олмо отрече слуховете за трансфер в Арсенал
- Боатенг призна: Излъгах за Меси, за да подпиша с Барселона
- Хулиан Алварес е разочарован от Атлетико
- Рикелме нападна Барселона и съдиите преди изборите в Реал
- Съдът прекрати едно от делата срещу компания, свързвана с Жоан Лапорта
- Кандидат за президент на Реал: Искам Барселона да играе в Сегунда
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]